Asus ROG GL502VS-FY306T İncelemesi


Asus ROG GL502VS-FY306T İncelemesi

ROG serisi oyun bilgisayarları ile adından sıkça söz ettiren marka Asus, oyuncu serisi laptop ürünleri ile ününü korumaya devam ediyor. Asus’un yeni seri oyun bilgisayarlarından birisi de Asus ROG GL502VS-FY306T modeli oldu. ROG ailesinin üyelerinden biri olan bilgisayarın özellikleri ise oyuncu serisi bilgisayarlardan bekleneni verecek cinsten. Beklemeden bilgisayarın özelliklerine geçiş yapalım. Kacfps.com olarak keyifli okumalar dileriz.

Tasarım, Ağırlık ve Renk Seçenekleri

Tasarım konusunda modelin en büyük artısı aynı özellikteki rakiplerine göre biraz daha ince bir kasaya sahip olması. 30 mm kalınlığında olan bilgisayarın genel olarak siyah ve kırmızı renk uyumunun da dikkat çektiği görülüyor. Klavye kısmında kırmızı ağırlıklı bir tasarıma sahip olan bilgisayarda genel renk kullanımında ise siyah detaylar dikkat çekiyor. Sadece siyah kasa seçeneği bulunan bilgisayarın genişliği 390 mm boyunda ve aslında taşınabilirlik konusunda ideal bir seviyede. Bunun dışında modelin ağırlığı ise 2.34 kg olarak belirlenmiş. 

Oyuncu Serisine Özel Teknik Özellikler

Oyuncu bilgisayarları için en önemli bileşen olan işlemci konusunda Asus ROG GL502VS-FY306T modeli içerisinde Intel kullanıcıları karşılıyor. Zaten oyun serilerinde artık geleneksel işlemci haline gelen Intel’in Core i7-7700HQ işlemci serisine sahip olan bilgisayar hız değeri olarak temelde 2.8 GHz sunmakta. 4 çekirdek olan işlemcinin maksimum hız değeri ise 3.80 GHz. 6 MB ön bellek ile gelen işlemci oyun serisi için yeterli gösterebileceği olan bir seri. Tabi ekstra olarak tüm Intel yazılımları da seride yüklü geliyor. 

RAM teknolojisinde ise son dönemde giderek yaygınlaşan yeni nesil RAM bellek teknolojisi DDR4 desteği ile geliyor. 2133 MHz frekansına kadar desteklenen RAM serisinin bellek miktarı ise 16 GB. Artırılabilir bellek özelliğinde olan belleklerin maksimum olarak 32 GB değerine çıkarılıyor. RAM miktarına ek olarak depolama birimi konusunda da karşımıza hem HDD hem de SSD teknolojisi çıkıyor. 1 TB 7200 RPM hızında yer alan HDD’nin yanı sıra 256 GB düzeyinde de SSD serisi bilgisayarda yer alıyor.

Ekran Kartı Tercihi

Ekran kartı konusunda ise Nvidia’nın yeni seri ekran kartlarını görüyoruz. 1000 serisi ekran kartlarıyla gelenAsus ROG GL502VS-FY306T bilgisayarında NvidiaGeforce GTX 1070 ekran kartları yer alıyor. 256 bit değerinde olan ekran kartlarının bellek miktarı 8 GB ve GDDR5 teknolojisi kullanılmış. Ekran kartı konusunda genel olarak şöyle bir yorum yapabiliriz zaten Nividia’nın yeni serisinin ne kadar başarılı olduğunu biliyoruz. Bu serinin yüksek modellerinde biri olan GTX 1070 ekran kartlarının kullanılması da oldukça yeterli olarak gösterilebilir. Performans olarak bu değerlerin oyun serisi için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. 

Ekran Panel Özellikleri ve Ekran Boyutu

Aslında genelde oyuncu serisi bilgisayarlarda 17.3 inç geniş ekran tercih ediliyor. Fakat bu seride daha kolay taşınabilirlik için 15.6 inç ekran boyutu kullanılmakta. Full HD ekran çözünürlüğüne sahip olan bilgisayar TN LED panele sahip ve yansımasız görüntü sunabiliyor.

Fiyatı ve Genel Değerlendirme

Tüm bu özellikleri ile beraber bilgisayarın fiyatı ülkemizde 7.800 TL ile 8.000 TL olarak değişmekte. Genel değerlendirme yapacak olursak bilgisayarın içerisinde yer alan sistem oldukça yeterli. Performans açısından birkaç sene sorunsuz olarak götürebilecek bir sisteme sahip olan serinin fiyatının biraz yüksek olması da olumsuz bir yön. Yine de bu özelliklere karşın tercih edilebilir bir ürün.

Tepkiniz nedir?
hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus ROG GL502VS-FY306T İncelemesi

Hesabınız yok mu?
üye ol

şifreyi yenile

Geri Dön
giriş yap

üye ol

Geri Dön
giriş yap
İçerik Türü
Kişilik Testi
Standart İçerik
Video
Ekran Görüntüsü
Test
Anket
Free BoomBox WordPress Theme